Marc Jacquart bonbonjär silver och glas

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MARC JACQUART, bonbonjär, silver med glasinsats, stämplad Marc Jacquart Paris period 1798-1809, urnformad på sockel med genombruten meanderbord, hänklar, liv med genombruten dekor i form av franska liljan, med monterade lejonmaskaroner, lockknopp i form av lagerkrans, på kulfötter, höjd ca 24 cm, silvervikt 490 g

Kulfötter med mindre skador

556381

2018-07-01