Wedgwood & Bentley urna England
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
WEDGWOOD & BENTLEY, urna, omkring 1780, sk. Surface Agate Cassolette, England, glaserat stengods, liv med förgylld bladdekor med bacchus, monterad på marmorsockel, höjd 25 cm
Kuntoraportti
Lagningar, nerslipad mynning
556409
Päivämäärä:
2018-07-01