Lampa samt piedestal

Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal
Lampa samt piedestal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LAMPA samt PIEDESTAL, 2 dlr, tidigt 1900-tal, fristående lampa i form av kvinnofigur (signerad), sannolikt Italien, delbar lampkupa, alabaster, piedestalens höjd ca 104, lampan 95 cm

Ena kuphalvan har sprickor, slitage

556417

2018-06-30