Lampa samt piedestal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LAMPA samt PIEDESTAL, 2 dlr, tidigt 1900-tal, fristående lampa i form av kvinnofigur (signerad), sannolikt Italien, delbar lampkupa, alabaster, piedestalens höjd ca 104, lampan 95 cm
Ena kuphalvan har sprickor, slitage
556417
2018-06-30