Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-07-01
556432
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 7 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av trädgårdsklippa med krysantemum samt pion i emaljfärger och guld, diameter ca 23 cm
Slitage, nagg, tre med spricka