Fernand Legér

Fernand Legér
Fernand Legér
Fernand Legér
Fernand Legér
Fernand Legér
Fernand Legér

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FERNAND LEGÉR (1881-1955), efter: "Les deux tournesols", 1954, signerad och numrerad 10/75, även monogram i trycket, färglitografi, bildmått ca 47x38 cm,

PROVENIENS:
Galerie Pierre
Nybrogatan 1 Stockholm
betitlad "Solrosorna"

LITTERATUR:
Saphire 135

Gulnader,

556486

2018-07-01