Royal Copenhagen figuriner
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER, 5 st, porslin, 1900-talets andra hälft, bestående av en i form av en pingvin, Karl Himmelstoss, Rosenthal, en sparv, nr 1519, Royal Copenhagen, en pingvin, Bing & Gröndahl, en sparv, nr 1852, Bing & Gröndahl samt en blå fågel, nr 7484, Bing & Gröndahl, höjd ca 5.5-8 cm
Smärre slitage
556541
2018-07-03