Royal Copenhagen figuriner

Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner
Royal Copenhagen figuriner

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER, 5 st, porslin, 1900-talets andra hälft, bestående av en i form av en pingvin, Karl Himmelstoss, Rosenthal, en sparv, nr 1519, Royal Copenhagen, en pingvin, Bing & Gröndahl, en sparv, nr 1852, Bing & Gröndahl samt en blå fågel, nr 7484, Bing & Gröndahl, höjd ca 5.5-8 cm

Smärre slitage

556541

2018-07-03