Vas Kina 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VAS, stengods, 1900-talets först hälft, Kina, reliefdekor av blad, bär och djur, höjd ca 22 cm

Några mindre nagg och förlust av relief dekor, några sprickor i relief dekor, bruksslitage

556663

2018-07-03