Hendrik Govaerts och Abraham Hondius oljemålning

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HENDRIK GOVAERTS (Mechelen 1669-1720 Antwerpen): Narcissus, sign H: Goovaert, hundarna är troligen målade av Abraham Hondius (c.1625-1695), olja på duk, ca 67,5x83 cm, på baksidan rysk etikett

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Krackeleringar

556712

2018-10-23