Ljuskrona senempire

Ljuskrona senempire
Ljuskrona senempire
Ljuskrona senempire
Ljuskrona senempire
Ljuskrona senempire
Ljuskrona senempire

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

LJUSKRONA, senempire, 1800-talets mitt, pressad mässing, delvis förgylld, riklig dekor av växter, höjd ca 43 cm, diameter ca 52 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, nedtill saknas hänge (ersatt med modern mutter)

556810

2018-07-04