Ljusstakar Norge
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, silver, 1900-talets första hälft, Norge, bestående av 1 par av Thorvald Martinsen, Sølvvarefabrikk, Tonsberg samt 1 par av Brødrene Lohne, Bergen, fyllda fötter, höjd ca 7-13.5 cm
Bruksslitage, några mindre bucklor samt repor, ställvis anlöpning
556821
2018-07-04