Kaffekanna silver 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS LUNDQVIST, kaffekanna, silver, Stockholm 1818, lock med pinjekotte, grepp av svarvat trä med avslutning i ben, höjd ca 26 cm, total vikt 650 g
Lock med skevhet och bristning, mindre bucklor
556842
2018-07-05