Kaffekanna silver 1800-tal

Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal
Kaffekanna silver 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ANDERS LUNDQVIST, kaffekanna, silver, Stockholm 1818, lock med pinjekotte, grepp av svarvat trä med avslutning i ben, höjd ca 26 cm, total vikt 650 g

Lock med skevhet och bristning, mindre bucklor

556842

2018-07-05