Myrstedt & Sterns Stockholm soffa och taburetter

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MYRSTEDT & STERNS AKTIEBOLAG, 3 dlr., soffa samt taburetter, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bemålade i vitt och guld, skuren dekor, gammelrosa textilklädsel, etikettmärkta, soffans längd ca 162 cm, sitthöjd ca 43 cm

Slitage, smärre färgbortfall

556846

2018-07-05