Myrstedt & Sterns Stockholm karmstolar och stolar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MYRSTEDT & STERNS AKTIEBOLAG, 6 dlr., 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bestående av två karmstolar och fyra stolar, bemålade i vitt samt guld, skuren dekor, klädda i kretongtyg, sitthöjd ca 44 cm

Slitage, vissa ryggbrickor/stoppning lösa

556860

2018-07-05