Tallrik Kina 1700-tal

Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal
Tallrik Kina 1700-tal

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av sjöfåglar i vass i underglasyrblått, brättet med strödda blommor, diameter ca 25 cm

Spricka, smärre nagg

557134

2018-07-08