Sorgsmycken

Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken
Sorgsmycken

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SORGSMYCKEN, 6 delar, delvis silver, bestående av: armring, emalj, med dekor av orientpärlor, broscher, 3 st, varav en stämplad Hedblom, Stockholm 1918, bl a med fasettslipat glas, hänge, i form av kors med kedja, medaljong, med utskuret motiv av stiliserad fleur-de- lis, invändigt med graverad dekor

Emaljskador, nagg

557136

2018-07-06