Bordsur och Kandelabrar

Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar
Bordsur och Kandelabrar

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR med KANDELABRAR 1 par, 1800-talets slut, alabaster förgylld metall, bordsurets höjd ca 31, glaskupa med träsockel, medföljer höjd 40 cm, nycekl finns

en ljusarm med lagning, slitage, kupa med spricka

557169

2018-07-05