Medaljong 18 k guld pärlor emalj
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MEDALJONG, 18 k guld, 2 odlade saltvattenspärlor samt meanderslinga i svart emalj, stämplad Lars Larson & Co, Stockholm 1800-talets slut, genombruten geometrisk dekor, fotogömma med glasinredning, vikt 14,1 g
Bruksslitage, limrester
557218
2018-07-07