Medaljong 18 k guld pärlor emalj

Klubbat för:

1 600 SEK

3 500 SEK

MEDALJONG, 18 k guld, 2 odlade saltvattenspärlor samt meanderslinga i svart emalj, stämplad Lars Larson & Co, Stockholm 1800-talets slut, genombruten geometrisk dekor, fotogömma med glasinredning, vikt 14,1 g

Bruksslitage, limrester

557218

2018-07-07