Oidentifierad konstnär 1800-talets första hälft

Såld för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-talets första hälft, porträtt sannolikt föreställande Kardinal Louis René Édouard de Rohan, baksida med inskription "Amandus Dei Gratia. SRE. Cardinalis Episcopus et Presicefes(?) de Rohan-Soubise", olja på koppar, ca 23x17 cm

Krackeleringar, färgbortfall

557250

2018-07-11