J.H. Henshall porträtt

J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt
J.H. Henshall porträtt

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHN HENRY HENSHALL (England, 1856-1928): Porträtt på ung kvinna, signerad a tergo ´For the Upper Painting School, J.H. Henshall´, ca 59x50 cm

Duklagningar med retuscher, krackelerad

557324

2018-07-06