Sockerskrin silver senempire

Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire
Sockerskrin silver senempire

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOCKERSKRIN, silver, sannolikt Tyskland, 1800-talets första hälft, senempire, oktagonal form, dekor av palmetter och serafer samt fjäril, på "claw and ball" fötter, ca 16x11 cm, höjd 10 cm, vikt ca 768 g, nyckel medföljer

Smärre stötskador

557448

2018-07-07