Sockerskrin silver senempire
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOCKERSKRIN, silver, sannolikt Tyskland, 1800-talets första hälft, senempire, oktagonal form, dekor av palmetter och serafer samt fjäril, på "claw and ball" fötter, ca 16x11 cm, höjd 10 cm, vikt ca 768 g, nyckel medföljer
Smärre stötskador
557448
2018-07-07