Tallrikar Qianlong

Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong
Tallrikar Qianlong

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), blomsterdekor i underglasyrblått, diameter ca 24 cm

Samtliga med lagningar, samt naggade kanter

557484

2018-07-18