Vas Jerk Werkmäster
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JERK WERKMÄSTER, vas av lergods, Nittsjö 1934-47. dekor av cirklar i relief, dalablå glasyr, stämpelmärkt NS SWEDEN och signerad 421 R/Z JW, höjd ca 25 cm
En dekorcirkel med obetydlig glasyrnagg
557497
2018-07-18