Vas Jerk Werkmäster

Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster
Vas Jerk Werkmäster

Såld för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JERK WERKMÄSTER, vas av lergods, Nittsjö 1934-47. dekor av cirklar i relief, dalablå glasyr, stämpelmärkt NS SWEDEN och signerad 421 R/Z JW, höjd ca 25 cm

En dekorcirkel med obetydlig glasyrnagg

557497

2018-07-18