Wilhelm Kåge vas och urna
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, 1940-tal, vas samt. urna, Argenta, Gustavsberg, bägge i grönglaserat stengods, bägge med floral silvermålad dekor, märkta Gustavsberg, höjd ca 15 respektve 20 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Vasen 2:a sortering med ett mindre nagg i kanten
557548
2018-07-18