Wilhelm Kåge vas och urna

Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna
Wilhelm Kåge vas och urna

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, 1940-tal, vas samt. urna, Argenta, Gustavsberg, bägge i grönglaserat stengods, bägge med floral silvermålad dekor, märkta Gustavsberg, höjd ca 15 respektve 20 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Vasen 2:a sortering med ett mindre nagg i kanten

557548

2018-07-18