Ferdinando Vichi byst i alabaster

Såld för:

Osåld

Utropspris

10 000 SEK

FERDINANDO VICHI (1875-1945), byst föreställande Beatrice Portinari (Dantes sångmö), tidigt 1900-tal, signerad F Vichi - Firenze, olikfärgad alabaster, höjd ca 39, största bredd 42 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Mikronagg, smärre slitage

557553

2018-07-18