Bordsur 1800-tal

Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, figurscen i form av Amor och Psyke, nedre del med lejonmaskaroner samt knippe med fackla och pilkoger, (den senare i pastellage) alabaster, höjd ca 49 samt bredd 25 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Funktionen garanteras ej, smärre slitage, mindre nagg

557560

2018-07-18