Gustavsberg skål

Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål
Gustavsberg skål

Såld för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, Gustavsberg, daterad 1897, porslin, i form utav ett ägg, märkt undertill Gustafsberg, höjd ca 22 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Missfärgningar och krackelyr

557566

2018-07-18