Jardiniere
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINIERE, Rörstrand, tidigt 1900-tal, porslin, förgylld floral dekor, stämplad Rörstrand, höjd 19 cm, bredd ca 35 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Smuts, krackelyr, ojämn botten
557571
2018-07-18