Bordsuppsats

Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats
Bordsuppsats

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSUPPSATS, 1800-talets slut, tripod dekorerad med satyrhuvuden med fladdermusvingar, delvis förgylld och svartpatinerad brons, skål i gjutet glas, höjd ca 40, diameter 26 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

557579

2018-07-18