Soffbord Svenskt Tenn design Josef Frank

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

JOSEF FRANK, soffbord, Svenskt Tenn, modellnummer 2139, rund skiva fanerad med almrot, ben i svarvad valnöt, sarg i formpressad valnöt, brännmärkt Josef Frank, höjd ca 50, diameter ca 120 cm

Bruksslitage, skiva med smärre fläckar. Smärre sprickor i sargen.

557608

2018-07-10