Stolar Svenskt Tenn design Josef Frank

Såld för:

48 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

JOSEF FRANK, stolar, 14 st, varav 2 karmstolar, Svenskt Tenn, modellnummer 695, klädsel i hallronrött skinn med pärlspikning, etikettmärkta Josef Frank Svenskt Tenn, modellen formgavs 1935, sitthöjd ca 50 cm

Bruksslitage, smärre repor och fläckar

557613

2018-07-10