Carl Malmsten matsalsgrupp
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 7 dlr bestående av matbord, (4) stolar samt. (2) karmstolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, massiv ek, stolarnas sitsar klädds i randig textilklädsel, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 75 cm, skivans mått ca 110x140 cm, 2 iläggskivor á 55 cm medförljer
Smärre bruksslitage, enstaka märken och fläckar förekommer
557622
2018-07-06