Carl Malmsten matsalsgrupp

Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp
Carl Malmsten matsalsgrupp

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 7 dlr bestående av matbord, (4) stolar samt. (2) karmstolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, massiv ek, stolarnas sitsar klädds i randig textilklädsel, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 75 cm, skivans mått ca 110x140 cm, 2 iläggskivor á 55 cm medförljer

Smärre bruksslitage, enstaka märken och fläckar förekommer

557622

2018-07-06