Sideboard Svenskt Tenn design Josef Frank

Såld för:

15 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

JOSEF FRANK, sideboard, Svenskt Tenn, modellnummer 821, benställning i mahogny, skiva fanerad i pyramidmahogny med intarisarand av björk, fem lådor i sargen varav tre är låsbara, draghandtag i blankpolerad mässing, ca 50x180, höjd ca 75 cm

Smärre bruksskick, repa på skivan, nyckel finns att hämta i utlämningen

557626

2018-07-10