Kuriosa

Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa
Kuriosa

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KURIOSA, 5 dlr, plakett i elfenben med frimurarsymboler, 1700/1800-tal, dosa i elfenben memorabilia över Maximilian I, omkring 1900, pillerdosa Hoopers Cachou, 1800-talets andra hälft, delvis förgylld brons, bonbonjär i silver med glasinsats, längd ca 7,5 cm, silvrets vikt ca 45 g, korkskruv, 1800/1900-tal, brons och järn

Dosan i elfenben med gångjärnet av, bruks och åldersrelaterat slitage

557661

2018-07-06