Flaska Kina 1800-tal

Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal
Flaska Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

2 500 SEK

PILGRIMSFLASKA, Kina, 1800-tal, porslin, hänklar i form av salamandrar, kartusch med figurscen samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 31,5 cm

Hänklar med lagning, glasyrnagg

557690

2018-07-07