Anders Olson skulptur

Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur
Anders Olson skulptur

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANDERS OLSON (1880-1955): Naken kvinna, signerad A Olson, gjutarstämpel Rosengrens Limhamn, brons, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

557697

2018-07-08