Smyckesskrin Kina

Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina
Smyckesskrin Kina

Såld för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SMYCKESSKRIN, KIna, tidigt 1900-tal, stomme i trä med lackarbete, figurala motiv samt infattade mynt, höjd ca 31, samt 24x14 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

557749

2018-07-18