Eldhundar

Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar
Eldhundar

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ELDHUNDAR, 2 dlr, 1 par, Louis seize stil, 1800-talets andra hälft, förgylld brons, höjd och längd ca 37 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En saknar avslutande del av girland, bruks och åldersrelaterat slitage

557782

2018-07-18