Silver smycken med pyriter

Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter
Silver smycken med pyriter

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMBAND, BROSCH, RING samt 2 par ÖRHÄNGEN, 1900-talets mitt, silver med pyriter, ring med cabochonslipad kalcedon, 1 par örhängen med klappar prydda med 2 cabochonslipade kalcedon, skruvstiftsystem, 1 par örhängen med imitation pärlor, skruvstiftsystem, delvis med svenska importstämplar, ringstorlek 17, armbandetslängd ca 19.5 cm, totalvikt ca 89 g, 2 etuier medföljer

Bruksslitage, ställvis anlöpning, några mindre nagg på stenarna, några stenar saknas

557798

2018-07-08