Lockurna Kina 1800-tal

Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal
Lockurna Kina 1800-tal

Såld för:

1 700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BOJAN MED LOCK, Kina, 1800-talets slut, dekor i underglasyrblått, höjd ca: 26 cm

Glasyrmistor, insidan med bränningsdefekt

557807

2018-07-08