Emil Zoir, Serfino Beconi m fl.

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

1 000 SEK

EMIL ZOIR (1867-1936): Porträtt, etsning, daterad Florence 1903, bildyta ca 19x14,5 cm
Sannolikt SERFINO BECONI (1925-1997): "Elit", signerad S Becconi etsning 16/50, bildyta, 24,5x23,5 cm
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Fjällgatan, Stockholm, träsnitt på smörpapper, otydligt signerad, 16,5x24 cm
JOHN JOHN-AND, tryck föreställande Isaac Grünewald medföljer
(4)

Säljs till förmån för Svenska Kommittén för Barn- och Ungdomsalijahn

557812

2018-09-05