Skulptur stridsvagn brons
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DEKORATIV SKULPTUR, i form av stridsvagn, gjuten brons, rörlig kanon, osignerad, mått ca: L 23 cm H 11 cm
PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling
557819
2018-07-08