Skulptur stridsvagn brons

Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons
Skulptur stridsvagn brons

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DEKORATIV SKULPTUR, i form av stridsvagn, gjuten brons, rörlig kanon, osignerad, mått ca: L 23 cm H 11 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

557819

2018-07-08