Gottlob Friedrich Baumann ljusstakar
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GOTTLOB FRIEDRICH BAUMANN, ljusstakar, 1 par, tenn, mästare i Hudiksvall (1789-1826), otydlig årsstämpel, sannolikt 1800-talets början, höjd ca 21 cm
Åldersrelaterat slitage, repor, 1 st något skev i botten
557853
2018-07-11