Gottlob Friedrich Baumann ljusstakar

Såld för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GOTTLOB FRIEDRICH BAUMANN, ljusstakar, 1 par, tenn, mästare i Hudiksvall (1789-1826), otydlig årsstämpel, sannolikt 1800-talets början, höjd ca 21 cm

Åldersrelaterat slitage, repor, 1 st något skev i botten

557853

2018-07-11