Ring med syntetisk rubin

Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin
Ring med syntetisk rubin

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

RING, 23 k guld med fasettslipad, syntetisk rubin, Bernhard Hertz, Stockholm 1927, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 8.3 g

Syntetisk rubin och infattningen är senare, slitage, mindre repor

557888

2018-07-09