Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, empirestil, 1800/1900-tal, dekor med urna och satyrhuvuden, delvis förgylld och svartpatinerad brons, höjd ca 42 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Saknar en visare, flagad yta på urtavlan, lös i dragstången, slitage, funktionen garanteras ej

557894

2018-07-18