Bordsur
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, empirestil, 1800/1900-tal, dekor med urna och satyrhuvuden, delvis förgylld och svartpatinerad brons, höjd ca 42 cm
Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".
Saknar en visare, flagad yta på urtavlan, lös i dragstången, slitage, funktionen garanteras ej
557894
2018-07-18