Örhängen med ametister

Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister
Örhängen med ametister

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld med cabochonslipade ametister, ca 9.3 ct, skruvstiftsystem, Raag & Havam, Stockholm, 1959, totalvikt ca 4.2 g, etui medföljer

Bruksslitage, ametisterna med mindre nagg och repor till baksidan

557903

2018-07-09