Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, krönt med kvinnofigur, pläterad brons, höjd ca 36, största bredd 37 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Figurens ena arm saknar en skruv, senare skydd till urverkets baksida, slitage, funktionen garanteras ej

557956

2018-07-18