Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSUR, klassicerande stil, 1800-tal, träskuren, blankförgylld samt belagd med slagmetall, pendel i brons i form av en flygande Amor, nyckel finns, höjd ca 53 samt basens bredd 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Dekordelar borta, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

557969

2018-07-18