Ljusstakar Skultuna

Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna
Ljusstakar Skultuna

Såld för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULTUNA, "Jubileumsljusstaken Fredrik Adolf", ljusstakar, 1 par, 2007, Marquina marmor och förgylld mässing, stämplad Skultuna M11, originalkartong medföljer, höjd ca 24 cm,

HISTORIK: Ljusstaken togs fram till Skultunas 400-årsjubileum, i ett samarbete med antikexperten Peder Lamm. Limiterad upplaga om 100 par.

557984

2018-07-10