Ljusstakar Skultuna
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULTUNA, "Jubileumsljusstaken Fredrik Adolf", ljusstakar, 1 par, 2007, Marquina marmor och förgylld mässing, stämplad Skultuna M11, originalkartong medföljer, höjd ca 24 cm,
HISTORIK: Ljusstaken togs fram till Skultunas 400-årsjubileum, i ett samarbete med antikexperten Peder Lamm. Limiterad upplaga om 100 par.
557984
2018-07-10